8L/h PRÉMIUM Csepegtető gomba 4mm
Leírás és Paraméterek
Csepegtető gomba NETAFIM PCJ-LCNL 8L/h
Kompakt, nyomáskompenzált, folyamatos öntisztítású csepegtető gomba, mely kiválóan alkalmas üveg- és fóliaházak, valamint gyümölcsös ültetvények, fák öntözésére.
Műszaki adatok:
- vízleadás: 8L/h
- szín: zöld
- előírt szűrés: 130 mikron / 120 mesh
- vastagfalú LPE csövekbe szerelhető
- folyamatos öntisztítás: nem csak az öntözési ciklus elején vagy végén, hanem öntözés közben is kimossa az észlelt szennyeződést
- Turbonet™ széles labirintus rendszer: javítja a dugulással szembeni ellenállást
- NETAFIM két- és négyutas elosztóval akár 2-4 spagetticső szálat is csatlakoztathatunk hozzá, mellyel tovább bővíthetjük mikroöntöző rendszerünket.
A mikroöntözésben, csepegtetésben kulcsfontosságú szerepük van a csepegtetőgombáknak, melyek egyenletes vízleadást biztosítanak. Ez a típus azért is előnyös, mert úgy van kialakítva, hogy változatos nyomás esetén is egyenletes marad és precíz a vízleadás. Ezen felül pedig a tápanyagot és a vizet megfelelő arányokban, egyenlően továbbítja a kivezető pontok felé.
Milyen esetekben ajánljuk ezt a terméket?
A Netafim csepegtető gomba PCJ-LCNL 8L/h típus kiválóan alkalmazható: lejtős területeken, illetve ott, ahol erősen szeles az idő ültetvényeknél, edényekhez, cserepekhez, balkonládákhoz tetőkerteken fák, bokrok, cserjék öntözésére gyümölcs- zöldség termesztéshez üvegházakba, fóliaházakba ívelt, keskeny, formailag nem kialakított területekre A csepegtetőgombák közül ez a típus azért is kiemelkedő, mert ellenáll a nap UV sugárzásának. Így a hő és erős napfény nem károsítja az elemet, nyugodtan telepíthetjük a felszín fölé.
Csepegtetéses öntözéssel és csepegtető gombák alkalmazásával rengeteg értékes vizet spórolhatunk meg. Tulajdonképpen ez az egyik legtakarékosabb módja az öntözésnek. A szórófejes öntözéssel ellentétben itt elkerüljük azt, hogy a víznek egy megadott része a levegőbe elpárologjon, ráadásul a rendezetten elhelyezett növények a talajfelszín alatt úgy alakítják ki gyökérzetüket, hogy a leginkább felszívhassák a vizet ott, ahol a csepegtetés történik. Így a talajban sem szivárog el fölöslegesen víz, a növények és a rendszer tökéletesen kiegészítik egymást.