Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Kategóriák / Termékek

6 öntözőrendszer szerviz szolgáltatás, amit érdemes egy öntözőrendszeres cégnek kínálnia

Ebben a cikkben pár pontban összeszedtük, hogy milyen öntözőrendszer-karbantartási feladatokat érdemes minden évben felajánlani ügyfeleidnek.

1. Az öntözés hatékonyság javítása

A pazarló öntözés az első pont régi rendszerek esetén. Ide tartozhatnak:

-            a rosszul beállított szórófejek, amelyek túlöntözik a füves területeket és a járdákat, kocsibeállót öntözik.

-            Felhőszakadás esetén is bekapcsoló öntözőrendszerek.

-            Ugyanolyan típusú szórófejek, amelyek különböző tájolású területeket öntöznek.

Az elmúlt 20-30 évben kifejezetten nagy előrelépés történt öntözéstechnika terén. Mostanra alapvetés, hogy víztakarékos fúvókákkal, intelligens vezérlőkkel, esőérzékelőkkel felszerelt rendszerek eső esetén kikapcsolják az öntözőrendszert. A víztakarékosság természetesen nem csak a mostanában terjedő smart technológiákról szól. Amikor egy öntözőrendszer rutinszerű karbantartását végzed, olyan vízpazarló problémákat is azonosítani tudsz, amelyekről az ingatlan tulajdonosa nem is tudott, kezdve a túl sok vizet szóró szórófejektől a rossz évszakra beállított vezérlőig.

2. Meglévő öntözőrendszerek utólagos felszerelése smart vezérléssel, átalakítása

Lehet, hogy az ügyfeled mondjuk egy előző tulajdonostól megörökölt, de elöregedett rendszer esetén nyitott egy új öntözőrendszer telepítésére. Ha az ügyfelednek már van öntözőrendszere és csak annak felújítására, javításra kér ajánlatot, érdemes ebben is segíteni - még akkor is, ha nem a te céged telepítette.

3. Segíts a tavaszi indításban

Időjárástól függően április, május környékén érdemes beütemezned a tavaszi indításokat. A legtöbb öntözőrendszernek ilyenkor szüksége van néhány finomhangolásra, beállításra. Amikor kimész egy tavaszi indításra, ezen a rövid ellenőrző listát érdemes minimum végig menned:

-            Ellenőrizd a szórófejeket  például a talaj megemelkedhet, és az szórófejek elmozdulhatnak az ideális helyzetből és a pázsit helyett a felhajtót permetezik.

A szórófejek szivároghatnak. Lehet, hogy hólapátolás közben keletkezett benne kár. Lehet, hogy egy szerelvény meglazult. Egy alapos ellenőrzés minden problémát kiszűr.

-            Állítsd be az öntözőrendszer vezérlőt. Sokan télire kihúzzák az öntözésvezérlőjüket és a régi típusok elveszíthetik az összes beállításukat. Illetve, ha nem is húzták ki, akkor is van rá esély, hogy nem megfelelők a beállításai. Egy hűvös, esős tavasszal értelemszerűen nem lehetnek azonosak a beállításai egy vezérlőnek azzal, mint amikor augusztusban 25 fok volt és nem esett az eső.

-            Ellenőrizd az esőérzékelőt, hogy tiszta-e, és nem szóródott-e bele valamilyen törmelék.

-            Ellenőrizzék, hogy a rendszerben az elemek megfelelően működnek-e,

-            Ellenőrizz minden öntözési zónát: Győződj meg róla, hogy zóna be- és kikapcsol és megfelelően működik, így az egész gyep megkapja a szükséges vizmennyiséget.

 

4. Szezonközi ellenőrzés a problémák diagnosztizálása és a javítások elvégzéséhez

A tavaszi és őszi ellenőrzések nem minden esetben elegendőek. Egyszer szezon közben is érdemes lehet az ügyfeleknél rákérdezni, hogy minden megfelelően működik-e. A legalapvetőbb, hogy például érdemes lehet frissíteni a vezérlőt a forró nyári időjárás miatt, amennyiben nem megfelelőek a szezonális beállítások. Nyáron érdemes alaposan megvizsgálni a szórófejek lefedettséget, hiszen ekkorra az összes bokor és virág teljes pompájában van, adott esetben a szórásképet torzíthatják. Ilyenkor látszódik, hogy van-e a környéken megfelelő mennyiségű víz és nem szükséges-e valami módosítás amiatt, mert a környéken építettek egy új lakóparkot és a ízhálózat fejlesztésével sajnos nem követték le ezt a változást.

 

5. Téliesítés

Az öntözőrendszer leállítása kulcsfontosságú feladat az első fagyok előtt. Feltétlenül el kell távolítanod a vizet a csövekből, mágnesszelepekből és szórófejekből az első fagyok előtt. Ha a víz megfagy ezekben a kényes alkatrészekben és kitágul, az érintett elemek eltörnek, és ez költséges javítást jelent.

 

6. Adj hasznos tanácsokat a gyep egészségével kapcsolatban

Ez akár bónusz is lehet. Egy öntözéskarbantartó cég irányába sok esetben felmerül igényként, hogy erre is legyenek megfelelő válaszai. Hogyan járulhatnak hozzá az öntözési szokások az egészségesebb gyephez?  Így már nem csak öntözőrendszer-javítási feladatokat kap vállalkozásod, hanem egyéb kertfenntartási feladatokat is.

 

+1 tipp - ne indulj neki támogató ügyfélkezelő rendszer nélkül

Nem szabad elfeledkezni arról, hogyha csak az a 6 öntözőrendszer szolgáltatást akarod nyújtani az ügyfeleidnek (akik adott esetben több százan lehetnek), érdemes felkészülni ennek a hatékony lebonyolítására, hogy időben megkeresd őket a megfelelő ajánlattal, ne essenek földre a feladatok, minden benn legyen a naptáradban, le legyenek egyeztetve az időpontok. Ezt mostanra számos informatikai szolgálatás támogatja, amely akár a teljes szezonra leveszi a válladról az adminisztratív terheket. 

 

Tartalomhoz tartozó címkék: kertépítés